Friss F1-hírek: Új nevek és meglepő gumiválasztás a keddin

Racing Bulls lehet az AlphaTauri új neve, kukázza egyik keverékét a Pirelli, a lendületben bízik a Mercedest üldöző Ferrari: egy helyen a nap hírei.

Az AlphaTauri és az Alfa Romeo csapat neve nem változott. A Pirelli abroncsok közül csak egy változás történik 2024-re és az a C0-s opció eltávolítása. A Las Vegas-i Nagydíjban a Mercedes csapat tíz pontot gyűjtött és Toto Wolff szerint ez tökéletesen összefoglalja szezonjukat. A Ferrari négy ponttal csökkentette a lemaradását a konstruktőri bajnokságban az Ezüst Nyilakkal szemben. A Williams pilótái nem szereztek pontot a Las Vegas-i Nagydíjon, mivel a safety car befolyásolta a versenyüket. A Las Vegas-i Nagydíj kritikái közül főleg Max Verstappenre érkeztek, de Lance Stroll szerint tetszett neki a show, de nem akar minden héten „táncolni”. A McLaren újra két másodperc alatt elvégezte a kerékcserét, Oscar Piastri 1,99 másodperc alatt állt ki a bokszba. Lewis Hamilton első Mercedes autója, amellyel a Hungaroringen nyert, a második legdrágábban elkelt aukción. A Formula-2 és a MotoGP is lezárul ezen a hétvégén, és mindkét sorozatban még nincs kiosztva a bajnoki cím. Kimi Räikkönen fia, Robin a svájci gokartbajnokságban a harmadik helyet szerezte meg.